Вишивка зірочкою

Вишивка зірочкою – це подвійний хрестик, який складається з великого вертикального і діагонального простих хрестиків. В цьому шві на  прямий хрестик накладається чотири похилих діагональних стібка такого самого чи меншого розміру. Цей шов може виконуватися на полотні з рівномірним переплетенням ниток або на полотні «Аїда», але в цьому випадку всі стібки, що утворюють зірочку, будуть одного розміру.

Вишивка зірочкою

Вишивка зірочкою

Вишивання зірочкою може використовуватись для заповнення великих площ вишивки і має цікаву фактуру для орнаментальної вишивки.

Техніка вишивання зірочкою наступна. Починаємо вишивати зліва зверху. Вишивку виконуйте в послідовності, яка вказана на рисунку, виконуючи косою хрестик поверх стібків вертикального хреста. Другий ряд вишивайте в тому ж порядку, але рухаючись справа наліво.

Техніка вишивання зірочкою - схема

Техніка вишивання зірочкою - схема

Розглянемо техніку вишивання зірочкою більш детально.

Спочатку виконується вертикальний хрестик: введіть голку в точку 1 і виконайте вертикальний стібок в точку 2, проведіть голку по виворітній стороні і виведіть голку в точці 3, виконайте горизонтальний стібок в точку 4. Отримаєте вертикальний простий хрестик. Потім виведіть голку на лицьову сторону в точці 5 і виконайте напівхрест в точку 6, проведіть по виворітній стороні вниз і виведіть голку на лицьову сторону в точці 7, потім виконайте напівхрест в іншому напрямку – в точку 8. Для продовження вишивки проведіть по виворітній стороні голку і виведіть на лицьову сторону в точці 9.

Продовжуйте вишивати аналогічно першому зразку. Для вишивання фону наступні ряди подвійних хрестиків розташовуйте в шаховому порядку.

Можна урізноманітнити вишивку, комбінуючи кольори ниток для кожного хрестика: для нижнього вертикального хрестика можна взяти темнішу нитку, а для верхнього простого хрестика – світлішу або контрастного кольору.

Опубліковано у Уроки вишивання | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Вишивка зірочкою

  1. Дана коментує:

    Я в захваті від схем української народної вишивки. Але на мою думку схеми занадто малого формату.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *