Вибір ниток для вишивання

Для вибору ниток для вишивання вимагається володіння певними знаннями і досвідом. Якісні нитки повинні бути рівними, мати яскраве та чисте забарвлення, не линяти, не вигоряти на сонці.

Відмітна особливість ниток для вишивання – чітка відповідність кольору пасма її номера. Номер проставляється на упаковці пасма. Він же вказується на схемі для вишивки, в її легендою. Більшість потрапляють у продаж схем розроблені для ниток DMC, рідше – для Madeira і Gamma. Схеми в російськомовних журналах з вишивання розроблені в більшості випадків для номерів квітів муліне Gamma, DMC, рідше для інших марок. У мережі можна знайти досить легко таблиці переведення номерів ниток однієї фірми в іншу.


Відтінки номерів кольору можуть змінюватися від партії до партії. Лише світові бренди дають гарантії постійності кольору. Проте і у них в останні роки була величезна кількість випадків непотрапляння в колір. Тому ниток, особливо невідомих марок, краще купити відразу достатню кількість на всю роботу.

Нитки, якість яких викликає сумнів, перед роботою піддаються перевірці на линявість. Для цього їх необхідно намочити в гарячій воді і з силою протягнути через білу тканину – нестійкий фарбник залишить слід. Подібну перевірку можна зробити і в магазині, з силою простягнувши фрагмент нитки через мокрий носовичок. Погана нитка відразу залишить сліди.

Крім спеціальних «вишивальних» бавовняних ниток муліне, для вишивання можна використовувати шерсть, шовк, і навіть звичайні котушкові нитки. Але це можна робити тільки для простих картин з малою кількістю квітів і високим ступенем варіативності.

Опубліковано у Довідник | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *