Нитки для вишивання

МулінеДля вишивання по тканині і по канві використовуються найрізноманітніші нитки, що мають різний склад і структуру. Усі їх можна розділити на 2 групи – подільні й неподільні. Ділені нитки можна роз’єднати на кілька ниток і використовувати поодинці або в комбінації з іншими нитками, щоб зробити її більш тонкою або товщою. Для додання об’ємності Ви також можете використовувати кілька складених разом неподільних ниток різної довжини.

Перш ніж почати роботу, наріжте нитки для вишивання зручної довжини не більше 30-40 см. Щоб нитки залишалися чистими і не заплутувалися, зберігайте їх в спеціальному контейнері або в скриньці.

Види ниток для вишивання

Блискучі нитки для машинної і ручної вишивки не роз’єднуються. Доступні в обмеженій колірній гамі. Часто використовуються для чорно-білої вишивки та виконання монограм.

Металеві нитки ефектні в поєднанні з іншими видами ниток, підкреслюючи стібки, також можуть бути використані самостійно. Доступні в невеликий гамі відтінків.

Вовняне прядиво – тонкі неподільні вовняні нитки, широко використовуються для вишивання шерстю по тканині.

«Квіткові» нитки – тонкі матові неподільні нитки. Використовуються для лічильної вишивки, зокрема для вишивки рахунковим хрестом.

Нитки для машинної вишивки – неподільні нитки, представлені на ринку найрізноманітнішими квітами. Бувають блискучими або металізованими, деякі з них забарвлені смугами.

Стрічки бувають різних кольорів і ширини. Виконані з різних матеріалів.

Шовкові нитки зазвичай використовуються при вишиванні на розкішних тканинах, таких як шовк. Ця ділима нитка при використанні повинна бути невеликої довжини, тому що легко сплутується і зношується.

Бавовна Перлі – блискучі скручені неподільні нитки. Бувають різної товщини (3,5 і 8), є широка гамма темних і світлих відтінків.

Гобеленова пряжа – міцно скручені неподільні нитки. Маленькі мотки гобеленової пряжі представлені на ринку самими різними кольорами. Великі мотки, що використовуються для вишивання фону, мають обмежений діапазон відтінків.

Муліне – нитки для вишивання, скручені з шести пасів, які можна розділити на окремі нитки і знову з’єднати для отримання потрібної товщини.

Матові бавовняні нитки – міцно скручені неподільні, з матовою поверхнею. Добре підходять для роботи з тканини з великим переплетенням ниток.

Персидська пряжа вільно скручена з трьох тонких ниток, які легко можна розділити і потім повторно з’єднати.

Опубліковано у Довідник | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Нитки для вишивання

  1. Пінгбек: Які матеріали та інструменти потрібні для вишивання | Вишивка інфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *