Муліне

Муліне

Муліне

Муліне – пряжа, яка отримана заводським способом або ручною роботою, вироблена спеціально для вишивання або інших видів рукоділля.

Світові бренди виробників муліне – DMC, Madeira і Anchor. Крім них в нас ще поширені досить якісні нитки муліне Gamma (Гамма) і відомі з радянських часів нитки прядильно-ниткового комбінату ім. Кірова (Санкт-Петербург). Ці бавовняні нитки призначені спеціально для вишивання.

Муліне продаються мотками по 8 (DMC, Gamma, Anchor), 10 (Madeira) і 20 метрів (ім. Кірова). А у деяких магазинах можна придбати нитки на метри.

У кожного виробника муліне свій набір кольорів. Для підбору кольору можна використовувати карту квітів (каталог, зі зразками ниток кожного кольору). Якщо в схемі вишивання вказані кольори для однієї марки муліне і потрібно для вишивки використовувати нитки іншого виробника, то керуються таблицями переводу кольорів муліне з однієї марки в іншу або порівнюючи відтінки за допомогою карт кольорів.

У провідних виробників (DMC, Gamma, Anchor, Madeira) є муліне не тільки однотонне, а й меланжевої (з плавним переходом від більш світлого тону до більш темному одного і того ж кольору), мультиколір (з плавним переходом з одного кольору в інший) , металік та ін..

Опубліковано у Довідник | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *