Мережки

Мережки – це ажурні декоративні шви на вишивці. Зазвичай мережки вишивають на смузі тканини, з якої висмикнуто нитки лише в одному напрямку. Ті нитки, що залишилися невитягнутими, з’єднуються у пучки (“прутики”). На тканинах, де нитки ідуть під нахилом (косо), мережка не вишивається. Мережки можуть бути як вузькими смужками, так і  складними мережками, які подібні до справжнього мережива. Вони можуть бути головною частиною узору або відмежовуючою лінією.

Мережки

Мережки

Мережками прикрашають одяг,  білизну, рушники. Також їх використовують для з’єднання окремих деталей одягу. Вишивають мережки білими і кольоровими нитками (білими, блакитними, рожевими) на білій тканині. На тканинах інших кольорів мережки виконують нитками, близькими за кольором, наприклад на блакитній тканині – білими, сірими, ясно-блакитними.

Мережки відносять до рахункових швів. Орнаменти, які доповнені мережками, відрізняються тонкістю і витонченістю.

Всі мережки починають з вишивання качалочки. Качалочка – це вертикальний стовпчик, вишитий через одну ниточку тканини, шириною в 3-5 ниток і висотою, що необхідна для мережки. З допомогою качалочки закріплюють нитки тканини, які потім підрізають і висмикують для мережки, а також 2 або 3 нитки знизу і зверху висмикнутих ниток мережки, на яких виконують одинарний прутик. Першу качалочку виконують праворуч, біля початку мережки, другу – ліворуч, біля кінця мережки.

Мережки - техніка вишивання

Мережки - техніка вишивання

При вишиванні зразків мережок відстань між качалочками необхідно робити близоко 10 см. Виконуючи качалочки, стібками трохи стягують нитки тканини. У широких мережках спочатку вишивають 1,5-2 см качалочки у висоту, не закріплюючи верхніх і в міру необхідності дошивають їх до кінця висоти мережки. Всі ряди мережок виконують справа наліво. Кінці ниток слід зафіксувати у качалочках з виворотного боку.

Опубліковано у Уроки вишивання | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *