Національний костюм Львівщини

Національний костюм ЛьвівщиниНаціональний костюм Львівщини славиться різноманітністю візерунків в різних районах. Так в північних районах Львівської обл. властиві легкі узори рукавів жіночих сорочок, що створюють враження тонкого мережива. У центральних районах поширеними є орнаменти вишивок, які складені з багатопроменевої розетки та її фрагментів. У південних районах орнамент вишивок набуває геометричності, де білий фон не заповнюється. Це додає візерункам прозорість і легкість.

Чоловічий костюм Львівщини кінець XIX – початок XX ст.

Чоловіча сорочка на кокетці з виложистим коміром. На маніжці, комірі та манжетах є вишивка. Штани вузькі та мають темний колір. Буденні штани виготовлені з доморобної тканини, а святкові – переважно фабричні “Каптан” (кафтан) білої доморобної вовни. Костюм прикрашений кольоровими шнурами та аплікацією з сукна й шкіри. Повстяний капелюх оздоблений стрічкою, квітами та пером. Шкіряні чоботи мають жовтий колір та мають багато орнаментів.

Жіночий костюм Львівщини кінець XIX – початок XX ст.

Жіноча сорочка виготовлена з доморобного полотна з уставками. Шерстяний безрукавний горсик з “лаптихами” прикрашений кольоровими нитками, шнурами та мереживом. Білий кабат розшитий чорним шнуром. Сорочка і полотняний фартух вишиті хрестиком багатоколірною ниткою. Орнамент костюму переважно рослинний. Смугаста спідниця “щорц” з доморобної тканини є вдалим доповненням ансамблю. Вишита полотняна хустка пов’язана на червону “бавницю” з бахромою. Оригінальної форми постоли з пряжками надіті на білі онучі. На костюмі присутні прикраси ґердани та “пістряне” намисто.

Опубліковано у Про вишивку | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Національний костюм Львівщини

  1. Lucia коментує:

    KЛAC!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *