Національний костюм Київщини

Національний костюм КиївщиниНаціональний одяг на Київщині має вишивку, якій властивий рослинно-геометризований орнамент зі стилізованими гронами винограду, кольором хмелю, восьмипелюстковими розетками, ромбами та квадратами. Серед гами кольорів найбільш поширеними є білий, коралово-червоний та чорний кольори.

Чоловічий костюм Київщини кінець XIX – початок XX ст.

Чоловіча сорочка на Київщині виготовлялась з  доморобного полотна з “призбиранням” біля коміра. Пазуха, комір, низки рукавів та рукава біля пройми вишиті червоно-чорними нитками хрестиком. Орнамент рослинний. Штани широкі, “наддніпрянські”, з сурового полотна, на очкурі, підперезані широким червоно-зеленим поясом, пов’язаним “на два кінці”. Чорно-рудувата свита виготовлена з доморобного сукна та пошита “до ряс”. Стоячий комір, поли та “закавраші” обшиті шкірою. Висока шапка із сивого смушку “стіжкуватої” форми. Чорно-руді шкіряні чоботи з невисокими халявами.

Жіночий костюм Київщини кінець XIX – початок XX ст.

Жіноча сорочка на Київщині виготовлялась з  доморобного полотна з уставками та вузеньким стоячим коміром. Червоно-чорна та чорно-синя вишивка на пазусі, уставках та чохлах виконана хрестиком бавовняними нитками. Для мережки по подолу використана сіра лляна нитка. Зелена з червоними “перчиками” байова юбка пошита “на три вуси” з великим виложистим коміром. Запаски, червона передня та синя задня, виготовлені з доморобної шерстяної тканини з різноколірним геометричним орнаментом по подолу. Крайка з китицями зав’язана на лівому боці. Вишитий волічкою бавовняний очіпок затягувався на потилиці червоною стрічкою. Прикраси: червоне намисто, намисто з бурштину (янтарю), сережки та каблучки. Чоботи червоні на високих “корках”.

Опубліковано у Про вишивку | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *