Національний костюм Буковини

Національний костюм БуковиниБуковинський костюм (Чернівецька область) сильно відрізняється матеріалом, кроєм і прикрасами та характеризується різноманітністю геометричних та рослинних візерунків. Виготовляли одяг з доморобного лляного, конопляного полотна, вовняної тканини та овечої шкури. Поряд з рослинними і геометричними мотивами одяг прикрашався вишивками, які гаптовані білою гладдю, дрібним хрестиком, штаповкою та крученим швом. Широко використовувались бісер, шовк, вовна, срібні і золоті нитки, металеві блискітки. На вишивках присутні квіти, які мали суміш червоного з жовтим та зеленим кольорів, причому домінує червоний колір. Відтінки жовтого кольору прояснюють вишивку і додають їй золотавий відблиск.

Основною відмінністю буковинського одягу є те, що вишивка зроблена дрібними кораликами, бісером, лелітками; білим і жовтим шовком, золотою і срібною нитками тощо. Але одяг гірських районів Буковини дуже схожий до одягу інших регіонів Карпат.

Чоловічий костюм Буковини кінець XIX – початок XX ст.

Парубоцький буковинський костюм має довгу тунікоподібну сорочку з доморобного полотна, яка одягалася поверх штанів та підперезана широким шкіряним поясом. Кептар та сердак оздоблені аплікацією із шкіри, сукна та вишивкою. Вузькі “холошні” штани з білого полотна вишиті на холошах. Одяг був надзвичайно колоритним, багато прикрашався різноколірною вишивкою, плетивом, аплікаціями з шкіри, металевими пістонами. Чоловічі капелюхи були оздоблені квітами, різноколірними стрічками, пером та ін.. Постоли “морщені”, “заклебучені”, прив’язані до ноги “волоками”.

Жіночий костюм Буковини кінець кінець XIX – початок XX ст.

Дівочий костюм Буковини має сорочку з суцільними широкими рукавами, пришитими по основі. Сорочка оздоблена поліхромною вишивкою. Кептар вишитий барвистими візерунками кольоровою вовною. Опинка, що обгортає стегна, виготовлена з доморобної шерстяної тканини та заткана нитками жовтого кольору. Головний убір називається “кодою“. Він зроблений з картону, обшитого тканиною, прикрашений бісером, квітами, стрічками. Зверху прикріплений пучок тирси (ковили). Різноколірне скляне намисто рясно вкриває погруддя та шию. Шкіряні черевики мають жовтий колір та ґудзики, які красиво орнаментовані.

Опубліковано у Про вишивку | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *