Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво орнаменту

Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво орнаменту

Автор: І.В. Свйонтек
Назва: Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво орнаменту
Видавництво: “Народне Мистецтво”
Рік: 2005
Формат: djvu
Розмір: 41 Мб
Мова: Українська


Короткий опис:

Гуцульські вишивки Карпат – це книга, яка містить близько 116 вишивок Гуцульщини. Усі вишивки зібрані дослідницею Іриною Свйонтек, яка опрацювала узори, описала їх техніку, мотиви, місцеві назви, матеріали, орнаменти, походження та інше.

Цитата з першого розділу книги

В Українських Карпатах проживають гуцули, бойки, лемки. Гуцульські села розташовані на території трьох областей: Чернівецької – Путильського району, Сторожинецького і південної частини Вижницького, Івано-Франківської – Верховинського, Косівського (без північної смуги), м.Яремча та району, підлеглою Яремчанській міській раді, південна частина Надвірнянського і Богородчанського районів і Закарпатської області – Рахівського району, а також північно-західної частини Марамуреського повіту на території Румунських Карпат. Територія Гуцульщини на Івано-Франківщині найбільша і розташована в Карпатах віл Черемошу, де межують з буковинською Гуцульщиною, до Лімниці, де межує з територією східних бойків. За даними етнографів початку XX ст., межею Гуцульщини з Підгір’ям є населені пункти Кути, Косів, Пістинь, Делятин, Заріччя, Пасічна і Яблунька.

Українців цього історико-етнографічного регіону об’єднують один діалект, однакові звичаї та обряди, народний одяг. Серед гуцульських вишивок на сорочках найбільш поширеною є низинкова техніка і домінує геометричний орнамент. Ми успадкували з минулих віків безліч неймовірної краси орнаментальних композицій на весільних чоловічих і жіночих сорочках.

Скачати для ознайомлення:

Depositfiles:

http://depositfiles.com/files/ikyorrr6h

Letitbit:

http://letitbit.net/download/97657.98ca9ab4c4b60f5a0dc7e33d3bfe/svjontek1.djvu.html


Опубліковано у Скачати книги по вишивці | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *