Едіт Холден

Едіт ХолденЕдіт Холден (Edith Blackwell Holden, 1871-1920) – англійська художниця, ілюстратор і вчитель малювання, яка стала знаменитою завдяки посмертно виданої в 1977 році книги “Сільський щоденник едвардіанської леді” (“The Country Diary of an Edwardian Lady”), яка була створена на основі щоденника “Природні нотатки за 1906 року” (“Nature Notes for 1906”) Едіт Холден. Книга була перевидана великим тиражем в 2006 році до 100-річчя від дня появи на світ.

“Природні нотатки за 1906 рік” представляють собою колекцію сезонних спостережень за природою, поезії, малюнки птахів, рослин, квітів і комах, яка ніколи не розглядалася як матеріал для публікації під час її створення. Лише через сім десятиліть після написання замітки побачили світ, несучи ностальгічну чарівність зниклого світу початку минулого століття.

Сільський щоденник едвардіанської леді

Сільський щоденник едвардіанської леді

Едіт виросла в родині унітаріїв – одна з течій (сект) у християнстві. Мати Едіт опублікувала дві релігійні книги, батько був власником фабрики в Бірмінгемі. Всі шестеро дітей отримали початкову домашню освіту, потім дівчинки закінчили Школу мистецтв у Бірмінгемі і стали ілюстраторами, а старша поїхала вивчати мистецтво в Швецію. Едіт продовжила навчання з художником Жозефом Адамом в Шотландії.

Фрагмент книги Едіт Холден

Фрагмент книги Едіт Холден

У 1906-1909 роках Едіт викладала в жіночій школі в Соліхілле, де і були створені “Природні нотатки за 1906 рік”, як модель для її студентської роботи. Потім Едіт присвятила себе ілюстрації дитячих книг та книг про тварин. Художні роботи Едіт часто виставлялися в Королівській художній спільноті в Бірмінгемі (1890-1907) і в Королівській Академії мистецтв в 1907 і 1917 роках. В 1911 Едіт вийшла заміж за скульптора Ернеста Сміта, однак про цей період її життя невідомо майже нічого. У віці 49 років Едіт Холден потонула в річці Темзі. Як встановило слідство, вона намагалася дістати парасолькою квітучу гілку каштана, але впала в річку і втонула .

Одна із робіт Едіт Холден

Одна із робіт Едіт Холден

За мотивами її книги і на основі біографічних даних в 1984 році була знята драма, яка з успіхом пройшла на телебаченні Великобританії. Саундтреки до фільму вийшли окремим альбомом Джона Лорда.

Сьогодні можна придбати самовчитель з малювання разом з олівцями “Вчимося малювати природу в стилі едвардіанської леді”, що говорить про цінність художніх прийомів Едіт, які й через століття залишаються унікальними.

Опубліковано у Майстри | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *